KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12496032
*
nr 1249 6032
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 2013, kvinnor & sko. Olja på duk, 40x40
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 19:01:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 16:17:08
1
300 kr
19/4 17:31:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo erik lundqvist kvinnor & sko olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
nr 1249 6032
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 2013, kvinnor & sko. Olja på duk, 40x40
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 16:17:08 | 1 | 300 kr |
| 19/4 17:31:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo erik lundqvist kvinnor & sko olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



