KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353272
*
nr 1235 3272
Björn Hallström
(1916-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 56. Olja på duk, 36x60
Björn Hallström, svensk bildkonstnär, tecknare och grafiker född 1916, död 1982.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:36:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 15:33:36
1
300 kr
15/2 14:48:15
2
Vinnande bud
17/2 19:10:53
2
justering av budtak
18/2 18:02:51
3
400 kr
18/2 18:02:52
2
450 kr (Budbetjänt)
18/2 19:17:37
3
500 kr
18/2 19:17:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Hallström
Björn Hallström, svensk bildkonstnär, tecknare och grafiker född 1916, död 1982.
Läs mer om Björn Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Björn Hallström
Björn Hallström, svensk bildkonstnär, tecknare och grafiker född 1916, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Björn Hallström
nr 1235 3272
Björn Hallström
(1916-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 56. Olja på duk, 36x60
Björn Hallström, svensk bildkonstnär, tecknare och grafiker född 1916, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 15:33:36 | 1 | 300 kr |
| 15/2 14:48:15 | 2 | Vinnande bud |
| 17/2 19:10:53 | 2 | justering av budtak |
| 18/2 18:02:51 | 3 | 400 kr |
| 18/2 18:02:52 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 19:17:37 | 3 | 500 kr |
| 18/2 19:17:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Hallström
Björn Hallström, svensk bildkonstnär, tecknare och grafiker född 1916, död 1982.Läs mer om Björn Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



