KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12218512
nr 1221 8512
Björn Adegren
(1931-2015), Sverige
Oljemålning, Människor i stad. Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 57x65
Kondition: lagad
Björn Adegren, svensk bildkonstnär född 1931, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:21:15
30/11 21:01:27
100 kr
3/12 11:00:33
Björn Adegren
Läs mer om Björn Adegren