KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003035
nr 1400 3035
Birgit Sillén
(1917-2002), Sverige
Oljemålning, Citronbärare. Signerad, daterad -49. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 67x48 cm
Birgit Sillén, svensk målare och tecknare född 1917 i Höganäs, död 2002 i Djursholm.
måndag 31 maj 2021
kl 20:03:05
Birgit Sillén
Läs mer om Birgit Sillén