KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051561

nr 1305 1561

Birgit Hygrell

(1903-1972), Sverige

Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 36x30, oramad

Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 3 februari 2020
kl 19:20:26

Birgit Hygrell

Läs mer om Birgit Hygrell