KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719445
nr 1471 9445
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1947, "självporträtt i badrock". Olja på pannå, 38x38, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .
Utrop:
500 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:19:19