KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508035
*
nr 1250 8035
Birger Ljungquist
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Gotland, 1935, signerad. Olja på duk, 44x53
Birger Ljungquist, svensk målare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:12:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 17:39:27
1
Vinnande bud
29/4 17:39:56
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Birger Ljungquist
Birger Ljungquist, svensk målare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.
Läs mer om Birger Ljungquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ljungquist gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland motiv från gotland olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30
*
Birger Ljungquist
Birger Ljungquist, svensk målare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.
Läs mer om Birger Ljungquist
nr 1250 8035
Birger Ljungquist
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Gotland, 1935, signerad. Olja på duk, 44x53
Birger Ljungquist, svensk målare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/4 17:39:27 | 1 | Vinnande bud |
| 29/4 17:39:56 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Birger Ljungquist
Birger Ljungquist, svensk mÃ¥lare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.Läs mer om Birger Ljungquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ljungquist gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland motiv från gotland olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30



