KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327075
*
nr 1532 7075
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:15:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 21:44:45
1
300 kr
1/4 01:00:24
2
350 kr
3/4 20:10:02
3
Vinnande bud
3/4 20:11:03
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Läs mer om Birger Birger-Ericson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger birger birger birger-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Läs mer om Birger Birger-Ericson
nr 1532 7075
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 21:44:45 | 1 | 300 kr |
| 1/4 01:00:24 | 2 | 350 kr |
| 3/4 20:10:02 | 3 | Vinnande bud |
| 3/4 20:11:03 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Birger Birger-Ericson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger birger birger birger-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



