KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11758448

nr 1175 8448

Bertil Damm

(1887-1942), Sverige

Oljemålning, Kustlandskap, monogram, signerad, daterad 1936. Olja på duk, 89x65

Kondition: slitage, skadad duk

Bertil Damm, född 1887, död 1942, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 april 2018
kl 18:41:17

10/4 14:11:42 1      Vinnande bud

Bertil Damm

Läs mer om Bertil Damm