KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224391
nr 1222 4391
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Porträtt av man, Signerad, 80x63. Olja på duk, 1933
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 december 2018
kl 18:26:56
8/12 21:27:05
Bernhard Oscarsson
Läs mer om Bernhard Oscarsson