KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224366
*
nr 1222 4366
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, "Skutan lägger ut II". Olja på pannå, 26x20 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:25:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 22:07:55
1
Vinnande bud
5/12 22:28:40
2
500 kr
5/12 22:28:40
1
(budbetjänt)
6/12 11:04:50
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Pettersson
nr 1222 4366
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, "Skutan lägger ut II". Olja på pannå, 26x20 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 22:07:55 | 1 | Vinnande bud |
| 5/12 22:28:40 | 2 | 500 kr |
| 5/12 22:28:40 | 1 | (budbetjänt) |
| 6/12 11:04:50 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



