KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809236
*
nr 1180 9236
Bengt Olov Abrahamsson
(1924-1989), Sverige
Oljemålning, "Rådhuset, Mariefred". Signerad. Olja på duk, 39x39 cm
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2018
kl 18:29:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 14:02:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Olov Abrahamsson
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04
*
Bengt Olov Abrahamsson
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson
nr 1180 9236
Bengt Olov Abrahamsson
(1924-1989), Sverige
Oljemålning, "Rådhuset, Mariefred". Signerad. Olja på duk, 39x39 cm
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/4 14:02:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Olov Abrahamsson
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06 -
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58 -
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04



