KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14232013

nr 1423 2013

Bengt Olov Abrahamsson

(1924-1989), Sverige

Oljemålning, Kina Slott Drottningholm. Signerad. 1965, Olja på duk, 95x90, yttermått inklusive ram: 69x93 cm

Kondition: trasig ram

Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 18:10:18

3/10 19:49:33 1      Vinnande bud

Bengt Olov Abrahamsson

Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson