KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14232013
nr 1423 2013
Bengt Olov Abrahamsson
(1924-1989), Sverige
Oljemålning, Kina Slott Drottningholm. Signerad. 1965, Olja på duk, 95x90, yttermått inklusive ram: 69x93 cm
Kondition: trasig ram
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:10:18
3/10 19:49:33
Bengt Olov Abrahamsson
Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson