KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15652059

nr 1565 2059

Bengt Fransson

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Mot Katarina". Olja på duk, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm

Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 25 september 2023
kl 20:36:41

25/9 20:22:56 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 25 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Bengt Fransson

Läs mer om Bengt Fransson