ART / Oil paintings / Oljemålning / rörlig mekanik 17354388

nr 1735 4388

Bengt Elde

(1939-2015), Sverige

Bengt Elde (1939-2015), Sweden, attributed. Skärgårdsidyll, mekaniskt rörliga ankor. No signature. Reliefdekor / collage, Oil on panel, outer dimensions including frame: 200x210 cm.

Oljemålning / rörlig mekanik, Bengt Elde (1939-2015), Sverige, tillskriven. Skärgårdsidyll, mekaniskt rörliga ankor. Ej signerad. Reliefdekor / collage, olja på pannå, yttermått inklusive ram: 200x210 cm.

Bengt Elde, Swedish painter, born 1939, dead 2015.

Yes

6500

SEK 5000

Monday October 27 2025
at 19:55:28

23/10 20:26:45 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Bengt Elde

Read more about Bengt Elde