KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16463161

nr 1646 3161

Beda Löberg

(1895-1974), Sverige

Oljemålning, Tillskriven, Sjöbodar, otydligt signerad. Olja på duk, 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 48x58. Intyg av Pontus Löberg Á tergo

Beda Löberg, svensk målare född 1895, död 1974.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 30 september 2024
kl 18:15:02

30/9 15:41:51 1      1.500 kr
30/9 18:10:02 2      Vinnande bud

Beda Löberg

Läs mer om Beda Löberg