KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17377349
nr 1737 7349
Beda Löberg
(1895-1974), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, Monogramsigernad BL, daterad 33, gatumotiv. Signerad. Olja på pannå, 6x16 cm, yttermått inklusive ram: 27x27 cm
Beda Löberg, svensk målare född 1895, död 1974.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 november 2025
kl 20:27:44
1/11 19:37:12
3/11 18:24:10