KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493024
nr 1749 3024
Beda Löberg
(1895-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 49, blomsterstilleben. Olja på pannå, 49x41 cm, yttermått inklusive ram: 61x53 cm
Beda Löberg, svensk målare född 1895, död 1974.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 8 december 2025
kl 18:27:59
3.000 kr
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer