KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12254487
*
nr 1225 4487
Barend van der Bruggen
(f. 1914)
Oljemålning, Barend van der Bruggen (f. 1914), Strandmotiv, 50x61, signerad. Olja på duk
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 19:34:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 14:18:43
1
300 kr
16/12 17:36:44
2
600 kr
17/12 11:38:45
3
900 kr
17/12 19:26:30
4
900 kr
17/12 19:26:30
3
900 kr (Budbetjänt)
17/12 19:26:41
4
1.000 kr
17/12 19:27:45
5
1.200 kr
17/12 19:28:47
4
1.200 kr
17/12 19:28:47
5
1.200 kr (Budbetjänt)
17/12 19:29:40
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar strandmotiv
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Barend van der Bruggen
Läs om budbetjänten
nr 1225 4487
Barend van der Bruggen
(f. 1914)
Oljemålning, Barend van der Bruggen (f. 1914), Strandmotiv, 50x61, signerad. Olja på duk
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 14:18:43 | 1 | 300 kr |
| 16/12 17:36:44 | 2 | 600 kr |
| 17/12 11:38:45 | 3 | 900 kr |
| 17/12 19:26:30 | 4 | 900 kr |
| 17/12 19:26:30 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 17/12 19:26:41 | 4 | 1.000 kr |
| 17/12 19:27:45 | 5 | 1.200 kr |
| 17/12 19:28:47 | 4 | 1.200 kr |
| 17/12 19:28:47 | 5 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 17/12 19:29:40 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar strandmotiv
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



