KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15343015
nr 1534 3015
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap, sod, 1912. Signerad. Olja på duk, bildmått: 73x123 cm, yttermått inklusive ram: 90x143
Kondition: skadad duk
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 april 2023
kl 19:18:18
1.000 kr