KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246134
nr 1424 6134
Axel Hjelm
(1868-1944), Sverige
Oljemålning, Kvinna. Signerad A Hjelm. Olja på duk, 48x77 cm, yttermått inklusive ram: 65x95 cm
Axel Hjelm, svensk målare och tecknare född 1868 i Stockholm, död 1944 i Göteborg.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:26:57
300 kr
1.000 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Axel Hjelm
Läs mer om Axel Hjelm