KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003118
nr 1400 3118
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, "Skivarp". Signerad. Olja på duk, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 53x61cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Utrop:
500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:20:44
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn