KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193337

nr 1419 3337

Axel Hamborn

(1892-1987), Sverige

Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm

Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 september 2021
kl 18:04:07

Axel Hamborn

Läs mer om Axel Hamborn