KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12809569

nr 1280 9569

Axel Hamborn

(1892-1987), Sverige

Oljemålning, "båtar i dis". Olja på pannå. Signerad, 32x40cm

Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 7 oktober 2019
kl 20:35:27

7/10 19:22:22 1      300 kr
7/10 20:28:06 2      Vinnande bud

Axel Hamborn

Läs mer om Axel Hamborn