KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064552
*
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 13:22:37
1
100 kr
22/9 18:15:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 13:22:37 | 1 | 100 kr |
| 22/9 18:15:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1943.Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



