KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873040
*
nr 1587 3040
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Studie. Signerad, daterad -64. Olja på pannå, 23x17 cm, oramad
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 18:52:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 17:35:09
1
700 kr
11/12 18:37:18
2
1.000 kr
11/12 18:37:32
2
1.000 kr
11/12 18:38:24
1
900 kr
11/12 18:38:24
2
1.000 kr (Budbetjänt)
11/12 18:39:17
1
1.100 kr
11/12 18:40:28
2
1.200 kr
11/12 18:41:11
2
1.300 kr
11/12 18:41:45
1
1.300 kr
11/12 18:41:45
2
1.300 kr (Budbetjänt)
11/12 18:43:51
1
1.400 kr
11/12 18:47:09
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid harms-ringdahl europa finland kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14
*
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
nr 1587 3040
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Studie. Signerad, daterad -64. Olja på pannå, 23x17 cm, oramad
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 17:35:09 | 1 | 700 kr |
| 11/12 18:37:18 | 2 | 1.000 kr |
| 11/12 18:37:32 | 2 | 1.000 kr |
| 11/12 18:38:24 | 1 | 900 kr |
| 11/12 18:38:24 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 11/12 18:39:17 | 1 | 1.100 kr |
| 11/12 18:40:28 | 2 | 1.200 kr |
| 11/12 18:41:11 | 2 | 1.300 kr |
| 11/12 18:41:45 | 1 | 1.300 kr |
| 11/12 18:41:45 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 11/12 18:43:51 | 1 | 1.400 kr |
| 11/12 18:47:09 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid harms-ringdahl europa finland kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14



