KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693709
*
nr 1369 3709
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:12:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 17:05:22
1
350 kr
18/12 20:23:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
nr 1369 3709
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/12 17:05:22 | 1 | 350 kr |
| 18/12 20:23:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



