KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16231020

nr 1623 1020

Ã…se Christian Danell

(f. 1944), Sverige

Oljemålning, Nakenstudie rygg. Monogramsignerad. Olja på duk, 140x85 cm, yttermått inklusive ram: 150x94 cm

Åse Christian Danell, Å.C. Danell,svensk bildkonstnär född 1944 i Stockholm.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 27 maj 2024
kl 20:41:42

27/5 19:20:43 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 27 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ã…se Christian Danell

Läs mer om Ã…se Christian Danell