KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16285304

nr 1628 5304

Arvid Öström

(1889-1955), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 10x12 cm, yttermått inklusive ram: 18x20 cm

Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.

måndag 17 juni 2024
kl 20:26:59

Arvid Öström

Läs mer om Arvid Öström