KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16556263
nr 1655 6263
Arvid Nilsson
(1881-1971), Sverige
Oljemålning, "Från Ménilmontant". Signerad, daterad -23. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 77x64 cm
Kondition: krackeleringar
Arvid Nilsson, svensk målare född 1881, död 1971.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 4 november 2024
kl 19:37:25
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr