KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385326

nr 1538 5326

Arvid Karlsson

(1907-1964), Sverige

Oljemålning, Arvid Karlsson (1907-1964), Sverige, Blommor, Signerad. Olja på duk. Bildmått: 52x67 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm

Arvid Karlsson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1964.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 1 maj 2023
kl 19:57:30

Arvid Karlsson

Läs mer om Arvid Karlsson