KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16778027

nr 1677 8027

Artur Bianchini

(1869-1955), Sverige

Oljemålning, Träd vid hus. Signerad, otydlig datering. Olja på duk, 37x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x48 cm

Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 3 februari 2025
kl 18:11:26

3/2 18:06:27 1      Vinnande bud
3/2 18:07:08 1      justering av budtak

Artur Bianchini

Läs mer om Artur Bianchini