KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13061272

nr 1306 1272

Artur Bianchini

(1869-1955), Sverige

Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm

Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 10 februari 2020
kl 19:14:13

Artur Bianchini

Läs mer om Artur Bianchini