KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17142390
nr 1714 2390
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Bergslandskap med vattendrag. Signerad. Olja på duk, 49x39 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 juli 2025
kl 19:33:17
28/7 00:50:14
100 kr
28/7 19:07:23
Arthur Heickell
Läs mer om Arthur Heickell