KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719031
nr 1471 9031
Arne Tegelman
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Pojke Marokko. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 34x24, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.
Utrop:
500 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:12:59