KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204019

nr 1420 4019

Arne Öhdén

(1919-1986), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 44x54, yttermått inklusive ram: 64x74 cm

Arne Öhdén, svensk bildkonstnär född 1919, död 1986.

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:44:31

Arne Öhdén

Läs mer om Arne Öhdén