KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13725325

nr 1372 5325

Arne Granhall

(1915-2004), Sverige

Oljemålning, "Natt i Palma". Signerad, daterad -58. Olja på duk, 39x31 cm

Arne Granhall, svensk grafiker och skulptör född 1915, död 2004 .

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:12:47

Arne Granhall

Läs mer om Arne Granhall