KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603486
*
nr 1360 3486
Arne Charlez
(1934-2011), Sverige
Oljemålning, Ko. Signerad. Olja på duk, 53x40 cm
Arne Charlez, svensk bildkonstnär född 1934, död 2011.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 20:34:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 16:08:33
1
300 kr
15/11 12:57:24
2
700 kr
15/11 21:34:55
1
450 kr
15/11 21:34:55
2
500 kr (Budbetjänt)
15/11 21:35:07
1
700 kr
15/11 21:35:07
2
700 kr (Budbetjänt)
15/11 21:35:18
1
Vinnande bud
15/11 21:35:50
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne charlez olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Arne Charlez
Arne Charlez, svensk bildkonstnär född 1934, död 2011.
Läs om budbetjänten
nr 1360 3486
Arne Charlez
(1934-2011), Sverige
Oljemålning, Ko. Signerad. Olja på duk, 53x40 cm
Arne Charlez, svensk bildkonstnär född 1934, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/11 16:08:33 | 1 | 300 kr |
| 15/11 12:57:24 | 2 | 700 kr |
| 15/11 21:34:55 | 1 | 450 kr |
| 15/11 21:34:55 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 15/11 21:35:07 | 1 | 700 kr |
| 15/11 21:35:07 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 15/11 21:35:18 | 1 | Vinnande bud |
| 15/11 21:35:50 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne charlez olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



