KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15073205
nr 1507 3205
Arne Cassel
(1898-1965), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -41. Olja på duk, 54x74 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm
Arne Cassel, född 1898 i Djursholm, död 1965 i Stockholm, svensk målare.
måndag 5 december 2022
kl 19:01:59
Arne Cassel
Läs mer om Arne Cassel