KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075095
nr 1507 5095
Arild Forsgren
(1890-1944), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x54cm, yttermått inklusive ram: 45x63cm
Arild Forsgren, svensk målare och predikant född i Timrå 1890, död 1944 i Selånger .
Utrop:
500 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:13:08
Arild Forsgren
Läs mer om Arild Forsgren