KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16652013
nr 1665 2013
Anton Lindfors
(1881-1950), Finland
Oljemålning, "Sommarlandskap". Signerad, daterad 1936. Olja på pannå, 49x49 cm, yttermått inklusive ram: 53x53 cm
Kondition: spricka/ sprickor
Anton Lindfors, finländsk målare född 1881, död 1950.
Utrop:
500 kr
måndag 9 december 2024
kl 20:04:43