KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603475
nr 1360 3475
Anshelm Dahl
(1897-1964), Sverige
Oljemålning, Motiv från Dalälven. Signerad A Dahl, 1922. Olja på duk, 64x92 cm
Kondition: skadad, oramad
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:12:45
100 kr
200 kr
250 kr
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Anshelm Dahl
Läs mer om Anshelm Dahl