KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673055

nr 1667 3055

Anna Sjödahl

(1934-2001), Sverige

Oljemålning, Fjällandskap. Signerad, daterad -89. Olja på duk. 63x66 cm, yttermått inklusive ram: 66x69 cm

Anna Sjödahl, svensk målare, grafiker och tecknare född i Göteborg 1934, död 2001 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 9 december 2024
kl 20:26:35

  • Tema
  • 9 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Anna Sjödahl

Läs mer om Anna Sjödahl