KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009277
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Utrop:
500 kr
måndag 26 februari 2024
kl 19:51:03
Anders Lindgren
Läs mer om Anders Lindgren