KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12257042
*
nr 1225 7042
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Vintermotiv, signerad. Olja på duk, 44x54 cm
Kondition: skadad duk
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 18:17:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 12:56:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders altzar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Anders Altzar
Kondition: skadad duk
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
nr 1225 7042
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Vintermotiv, signerad. Olja på duk, 44x54 cm
Kondition: skadad duk
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 12:56:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders altzar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



