KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046193

nr 1404 6193

Almar Bech

(1876-1950), Sverige

Oljemålning, Almar Bech (1876-1950), Sverige. Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, 58x65, yttermått inklusive ram: 73x79 cm

Almar Bech, svensk målare född 1876 i Köpenhamn, död 1950 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:45:31

21/6 17:13:52 1      Vinnande bud

Almar Bech

Läs mer om Almar Bech