KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12544435
nr 1254 4435
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), Stockholms inlopp. Signerad, daterad -96. Olja på duk, 35x50
Kondition: slitage, krackeleringar
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 maj 2019
kl 18:32:34
13/5 13:01:15
Alfred Wetterström
Läs mer om Alfred Wetterström