KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11576048
*
nr 1157 6048
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), signerad och daterad Alf Wetterström 1894, Riddarholmen, 56x85
Kondition: skadad ram
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 20:50:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 19:03:42
1
2.000 kr
22/1 19:58:30
2
3.200 kr
22/1 20:38:46
3
2.800 kr
22/1 20:38:46
2
3.000 kr (Budbetjänt)
22/1 20:39:55
3
3.600 kr
22/1 20:40:49
4
3.600 kr
22/1 20:40:49
3
3.600 kr (Budbetjänt)
22/1 20:42:53
2
4.200 kr
22/1 20:45:12
3
4.200 kr
22/1 20:45:12
2
4.200 kr (Budbetjänt)
22/1 20:45:47
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström gamla stan olja oljemålning oljemålningar riddarholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Alfred Wetterström
Kondition: skadad ram
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Alfred Wetterström
nr 1157 6048
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), signerad och daterad Alf Wetterström 1894, Riddarholmen, 56x85
Kondition: skadad ram
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/1 19:03:42 | 1 | 2.000 kr |
| 22/1 19:58:30 | 2 | 3.200 kr |
| 22/1 20:38:46 | 3 | 2.800 kr |
| 22/1 20:38:46 | 2 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 20:39:55 | 3 | 3.600 kr |
| 22/1 20:40:49 | 4 | 3.600 kr |
| 22/1 20:40:49 | 3 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 20:42:53 | 2 | 4.200 kr |
| 22/1 20:45:12 | 3 | 4.200 kr |
| 22/1 20:45:12 | 2 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 20:45:47 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström gamla stan olja oljemålning oljemålningar riddarholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



