KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11576048

nr 1157 6048

Alfred Wetterström

(1863-1934), Sverige

Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), signerad och daterad Alf Wetterström 1894, Riddarholmen, 56x85

Kondition: skadad ram

Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 22 januari 2018
kl 20:50:47

  • Tema
  • 22 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Alfred Wetterström

Läs mer om Alfred Wetterström