KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955599

nr 1395 5599

Alfred Collin

(1880-1944)

Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1924, vattenfall. Olja på duk, 70x100, yttermått inklusive ram: 82x113 cm

Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 3 maj 2021
kl 20:00:55

Alfred Collin

Läs mer om Alfred Collin