KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242069
*
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 20:54:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 21:02:37
1
1.000 kr
4/5 20:10:03
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52
*
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 21:02:37 | 1 | 1.000 kr |
| 4/5 20:10:03 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52



